Hærværk i Bies Have

Profilbillede
dato

Nordjyllands Politi melder i deres døgnrapport:

  • Stjålne nummerplader
    Tirsdag eftermiddag kl. 16:00 har en patruljebil standset en personbil på Hobrovej. Bilen havde ingen registrerede nummerplade, men bilens fører, en 28 årig lokal mand, havde påsat to stjålne nummerplader på personbilen.  

  • Hærværk i Bies Have
    Politiet har fået en anmeldelse om hærværk i Bies Have. Tidsrummet for hærværket strækker sig fra mandag eftermiddag til tirsdag morgen. Flere personer har været med til at ødelægge parkens bænke, stole og blomsterkummer, og derudover har gruppen efterladt dåser og andet skrald. 

Husk altid at kontakte Nordjyllands Politi i tilfælde af, at du ser eller oplever noget mistænkeligt. Følg også gerne med på Vi elsker Hobro, så du holder dig opdateret med de seneste nyhederreportager fra din by. 

Kilde: Nordjyllands Politi
Opslag fra vores lokale erhvervAnnoncørbetalt indhold
Boliger til salg i Hobro

FÅ TRE GRATIS SALGSVURDERINGER AF DIN BOLIG

FÅ TRE GRATIS SALGSVURDERINGER

Adresse
Dine oplysninger deles med op til tre lokale ejendomsmæglere, som efterfølgende vil kontakte dig vedr. salgsvurdering.

Seneste på facebook